Napsali o nás v denním tisku

2015 - Náchodský deník

nachodsky deni 1 2015

2013 - Náchodský deník

clanek nachod 1clanek Nachod 2 2013

08.06.2012 Broumov - Den s arboristy v Naší zahradě

zdroj: Domácí listy

Dne 08.06.2012 v areálu spojených zahrad DDM Ulity a Masarykovy základní školy v Broumově proběhla ukázka naší arboristické práce pro všechny děti prvního stupně. Již v roce 2007 se naše firma podílela na realizaci zahrady, kdy jsme děti učili správné výsadbě stromů a rostlin. Nyní děti sledovaly práci arboristů v koruně lípy při prořezávání větví a jejich následné drcení ve štěpkovači, ukázku frézování pařezů, údržbu živých plotů, odplevelení i výsadbu.

Páteční dopoledne 8.června 2012 bylo v Naší zahradě v Broumově živo a pilno. Město Broumov, Odbor životního prostředí MěÚ Broumov ve spolupráci s DDM Ulitou, Masarykovou základní školou a firmou Okrasné zahrady – arboristika s.r.o. z Velkého Poříčí společně připravili „Den s arboristy v Naší zahradě“ a ukázku jejich práce pro všechny děti prvního stupně. Naši zahradu – areál spojených zahrad Ulity a školy - v roce 2007 pomáhali vymyslet a vysadit jejich starší kamarádi v rámci projektu Naše zahrada 2007. Projekt byl v roce 2006 podpořený nadací Via v rámci programu „Pomáháme lidem zlepšovat místo, kde žijí“ a jeho realizace proběhla za aktivní účasti veřejnosti v roce 2007. Právě za zapojení veřejnosti do projektu Město Broumov obdrželo čestné uznání ministra životního prostředí. Vznikl nový veřejný prostor, ve kterém kromě dětského hřiště a plochy zatravněného hřiště můžete projít Ekostezkou nebo se zúčastnit programu v novém amfiteátru. Každá třída také tehdy vysadila svůj strom v novém sadu okrasných třešní a další nové stromy a záhony.
Po pěti letech však děti odrostly a ty menší nyní přebraly pomyslnou štafetu i zodpovědnost za mladé stromky. A taky za to, že budou vědět, jak se o zahradu starat. Proto byli přizváni arboristé z firmy Okrasné zahrady - arboristika s.r.o., kteří se podíleli na realizaci zahrady již v roce 2007, kdy trpělivě učili děti připravovat záhony pro výsadbu a sázet stromy a rostliny.
V pátek opět po pěti letech od rána probíhaly přípravy jak v areálu zahrady, tak ve všech třídách. Díky velmi pečlivě připravenému a načasovanému školnímu „scénáři“ předem všechny děti věděly, že v zahradě navštíví čtyři místa… LEVANDULE, LÍPU, JABLONĚ A EKOSTEZKU…
Celé dopoledne pak děti sledovaly arboristy při práci, viděly práci v koruně lípy při prořezávání větví a jejich následné drcení ve štěpkovači, frézování zbylých pařezů po stromech, prošly Ekostezkou, sledovaly údržbu živých plotů a odplevelily a vysadily nový záhon levandulí. To vše i s odborným výkladem arboristů, kteří tak kromě své náročné práce odvedli i nadstandardní pedagogický výkon, za který sklidili velkou pochvalu od paní učitelek. Dětem předvedli pracovní nástroje a pomůcky a trpělivě zodpovídali všetečné dotazy.
Naše zahrada po jednom dopoledním setkání dětí s arboristy dostala nejen svou nutnou každoroční údržbu, ale hlavně získala mnoho nových nadšených ochránců a zahradníků. A arboristé mnoho spřízněných budoucích kolegů.
A to je velmi vlídný výsledek, protože bez následné stálé péče a stálého zájmu jejich návštěvníků by se Naše zahrada mohla časem proměnit zpět do své původní podoby.

Poděkování vyjádřily děti hned záhy ve škole, všem arboristům i organizátorům totiž napsaly dopisy a v nich velmi často znělo:

Líbila se mi vůně levandule a také štěpkovač a fréza. Líbilo se mi, jak byli páni na stromě
a také jak zasadili levanduli. Vyzkoušel jsem si řídit frézu, která umí řezat pařezy.
Jan Petřík
Mně se líbila lípa. Líbilo se mi všechno. Jak jsme byli u frézy, sázeli jsme kytky. Líbil se mi také štěpkovač a páni, kteří byli na lípě. Chci být zahradnice.
Viktorka Cvrčková
Mně se líbilo, jak jsme šli po stezce a jak sázeli levandule a štěpkovač. Zaujalo mě, jak ti pánové byli na tom stromě. Prima bylo, jak jsem řídil frézu a jak stříhali větve.
Dan Chaloupka
Mně se nejvíc líbilo, jak se sázelo. Viděla jsem , jak řežou lípu. Mohli jsme řídit řezač na pařezy. Sázeli jsme levanduli. Byl to dnes super den!
Eliška Hrubá 1.A
Viděli jsme, jak se sází levandule a plevali jsme plevel. Viděli jsme, jak se stříhá plot a jak padají větve a jak se mačkají listy. Ovládali jsme stroj. Byl to ten nejhezčí den.
Anička Slavíková 1.A
Nejvíc se nám líbilo, jak sekali větve. Zajímalo mě, jak pěstovali květiny a nakonec stříhali i keře. Ještě za pět minut jsem ovládal stroj. A byl to jináč pěkný den.
Matyáš Král 1.A

P1140021P1140025

P1140017P1140023

9.října 2010 Náchodský deník

Firma Okrasné zahrady arboristika s.r.o. se dostala do povědomí dětem ze základních škol v Hronově a Broumově při oslavě "Den Země", ale i veřejnosti díky místním deníkům (Náchodský deník).

09_10_2010_Alejka_Broumovsko

 

Broumov - V amfiteátru broumovského parku Alejka byl včera v 10 hod dopoledne oficiálně odstartován roční projekt "Broumov - Město stromů 2010-2011". V Alejce byly připraveny sportovní a výtvarné hrátky pro děti ze ZŠ a ukázka odborné ošetření stromů, stromolezení a jako připomínka této události byl zasazen pamětní strom. To vše pod odborným dohledem firmy Okrasné zahrady arboristika.

 

 

 

20.dubna 2009 Náchodský deník

20_09_2009_Dolicek_Hronov

 

Hronov - Při letošních oslavách Dne Země v Hronově se starostka města Hana Nedvědová a žáci ZŠ Hronov společně se svými pedagogy sejdou ve středu 22.dubna dopoledne v areálu V Dolíčku. Cílem oslavy Dne Země V Dolíčku je upozornit obyvatele města na veřejnou zeleň, připomenout její důležité funkce a spravný postup péče o ní. Ke spolupráci byla přizvaná odborná firma Okrasné zahrady arboristika s.r.o., která se zabývá výsadbami rostlin, ošetření vzrostlé zeleně a kácením dřevin. Přítomní budou seznámeni s technologickým postup při ošetření vzrostlé zeleně s pomocí stromolezecké techniky, prohlédnou si nářadí, nástroje a techniku.
Na závěr akce po desáté hodině děti společně s učiteli a zástupci města vysadí správným postupem nový strom.

 

 

 

 

 

 

5.května 2008 Náchodský deník

15_05_2008_Dolicek_Hronov

 

Hronov - Zástupci města Hronova, děti místní základní školy společně se svými učiteli a místní odborná firma Okrasné zahrady arboristika s.r.o. se sešli k oslavě Dne Země v areálu využívaném školní družinou. Děti a učitele si nejdříve připoměli význam veřejné zeleně, děti hádaly, co všechno k veřejné zeleni patří a kdo se o ni stará. Pak probrali její funkce pro obyvatele měst a zamysleli se nad potřebou správně se o veřejnou zeleň starat. Jakou péči potřebuje, dětem i dospělým osvětlila a názorně předvedla přitomná arboristická firma.

 

 

 

 

 

 

 

21.června 2006 Náchodský deník

21_06_2006_Broumov

 

Broumov - Schrollův park za MěÚ v pondělí odpoledne ožil na zemi i v korunách vzrostlých stromů. V rámci výsadby "Dubu pro město Broumov" zde za pozornosti dětských i dospělých diváků probíhala mezi listovím ukázka odborného ošetření stromů v podání zkušených arboristů. Vysazený dub byl hlavním protagonistou druhé části programu, kdy byl po 16.hodině vysazen dub pro Město Broumov. Zatímco Jiří Doležal ukotvoval čerstvě zasazený doubek, přihlížející účastníci se z úst jeho kolegy Luďka Hojného dozvěděli plno informací o stromech, jejich výsadbě a ošetřování.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podporujeme

mokriny logo 3
 

Rychlý kontakt

Okrasné zahrady arboristika - kancelář

 Poříčská 597
549 32 Velké Poříčí
info@arboristika.com
tel./fax.: +420 491 814 293
Kde nás najdete (mapa)

 

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Sledujte nás na Facebooku