vertikulaceVertikutace trávníků

Základním prvkem rekonstrukce trávníků je prořezání travního drnu (tzv. vertikutace).

Prořezává se zanedbaný, neudržovaný, překyselený a zamechovaný trávník. Trávníková plsť se vyčeše, sebere a současně se povrch uválcuje. Prořezání provádíme v případě silně utuženého travního drnu, při utužení povrchové části vegetační vrstvy, nebo při narušení vrstvy plsti - všechny tyto ukazatele mají za následek nedostatek vláhy pro trávník. Výsledkem prořezání je zlepšení vláhových poměrů, lepší  zakořenění trávníku, zlepšení předpokladů pro silný růst kořenů a vitalitu trávníku, podpora odnožování trávníku, snížení rizika onemocnění trávníku, optimalizace výměny plynů v půdě. Přístup světla, vzduchu, vody a živin do půdy vylepšený díky prořezání přináší podstatné ozdravení půdní struktury.

 

  • Prořezání se provádí minimálně 2x  za sezónu (na jaře a na podzim). Po prořezání je vhodné provést hnojení odpovídajícím hnojivem (do 7 dnů od prořezání), případně dosetím travním osivem. Před prořezáním je nutné provést seč trávníku vč. sběru posekané hmoty.
  • Prořezání jsme schopni zajistit strojem Amazone a pro případ méně přístupných ploch disponujeme menším vertikutátorem Profi Eurogreen.
    Realizace těchto úkonů je závislá na předpovědi počasí. Další postup rekonstrukce se bude odvíjet od stavu trávníku.

 

Podporujeme

mokriny logo 3
 

Rychlý kontakt

Okrasné zahrady arboristika - kancelář

 Poříčská 597
549 32 Velké Poříčí
info@arboristika.com
tel./fax.: +420 491 814 293
Kde nás najdete (mapa)

 

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Sledujte nás na Facebooku