Hnojení dlouhotrvajícím vícesložkovým hnojivem

Z naší dlouholeté praxe se držíme zásady: správné rostliny – správné hnojivo – správná doba.

Se zavedením dlouhotrvajících hnojiv se nově definovalo hnojení travnatých ploch. Na rozdíl od jiných trávníkových hnojiv na trhu jsou u těchto hnojiv mobilizovány přirozené ochranné mechanizmy trav a díky tomu je zvýšena odolnost trávníku proti stresovým faktorům.

Senzační výsledek: zlepšená odolnost proti stresu (horko, sucho, zima či infekční tlak); silnější a rychlejší tvorba kořenů; rychlejší vývoj rostlin; vyšší odolnost proti trávníkovým chorobám. Obohacení trávníkových dlouhodobých hnojiv umožňuje v jedné aplikaci dodat potřebné živiny a zároveň doplňkově posílit odolnost trávníku.

Posilující účinek: Zvýšení imunity přírodní cestou - zlepšuje rostlinnou vitalitu a je spojený se zvýšenou rezistencí a výkonovou zatížeností. Výsledkem je zdokonalení kořenového systému, zvýšení obsahu vitamínu E a vysoké tvorby cytokininu. Přitom také dochází k rostlino-fyziologickému pochodu, jedná se o proces přirovnatelný k účinku vitamínů v lidském organismu: rostliny se stávají postupně výrazně silnější a zdravější.

 

25 Mulčování traktorem SAMEMulčování trávníků

Mulčování trávníků doporučujeme provádět minimálně 2x za sezónu.

  • Při sečení se posečená hmota rovnoměrně zapracovává zpět do travnatého porostu a tím se důležité živiny dostávají zpět do půdy.
  • Mulč chrání trávník před ztrátou vlhkosti.
  • Mulčování se provádí na vitálních udržovaných trávnících v dobré kondici, v opačném případě je kontraproduktivní.
  • Provádíme na menších i větších plochách.

seceni travnikuSečení trávníků

  • Ideální výška sečení parkového trávníku je 4 až 6 cm.
  • Trávník zkracujeme maximálně o jednu třetinu jeho výšky pro zajištění jeho pěkného vzhledu.
  • Při silnějším zkrácení hrozí poškození a zežloutnutí trávníku.

Díky našemu stroji Amazone Profihopper můžeme sekat za každého počasí. Tráva může být i vlhká. Tento stroj umožňuje i přesnou práci v rozích kosené plochy bez jejího předchozího přejíždění. Má i nulový poloměr zatáčení, takže nabízí flexibilní využití stroje na minimálním prostoru.

 

 

Číst dál: Sečení trávníků

vertikulaceVertikutace trávníků

Základním prvkem rekonstrukce trávníků je prořezání travního drnu (tzv. vertikutace).

Prořezává se zanedbaný, neudržovaný, překyselený a zamechovaný trávník. Trávníková plsť se vyčeše, sebere a současně se povrch uválcuje. Prořezání provádíme v případě silně utuženého travního drnu, při utužení povrchové části vegetační vrstvy, nebo při narušení vrstvy plsti - všechny tyto ukazatele mají za následek nedostatek vláhy pro trávník. Výsledkem prořezání je zlepšení vláhových poměrů, lepší  zakořenění trávníku, zlepšení předpokladů pro silný růst kořenů a vitalitu trávníku, podpora odnožování trávníku, snížení rizika onemocnění trávníku, optimalizace výměny plynů v půdě. Přístup světla, vzduchu, vody a živin do půdy vylepšený díky prořezání přináší podstatné ozdravení půdní struktury.

 

Číst dál: Vertikutace trávníků

28 zakládání trávníkuZakládání trávníků

Mezi hlavní zahradnické činnosti naší firmy patří zakládání trávníků.

Navržení a založení trávníku je komplikovaná záležitost, neboť volba typu směsi trávy a tvar trávníku ovlivňují budoucí údržbu.

Klient, který požaduje realizaci nového trávníku, by si měl připravit odpovědi na tyto otázky:

 

 

 

Číst dál: Zakládání trávníků

Podporujeme

mokriny logo 3
 

Rychlý kontakt

Okrasné zahrady arboristika - kancelář

 Poříčská 597
549 32 Velké Poříčí
info@arboristika.com
tel./fax.: +420 491 814 293
Kde nás najdete (mapa)

 

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Sledujte nás na Facebooku